IPF Shotgun Summerparty 2020


 



IPF Shotgun Summerparty 2020


lmoittautuminen - IPF Shotgun Summerparty 2020 15.-16.8.2020 🔫🔫

Iron Point Finland järjestää 15.-16.8.2020 haulikkokilpailun Ilmajoen Tervahaminan radalla. Kilpailu vastaa pääpiirteiltään ipsc-haulikkokisaa ja divarit ovat kuin ipsc-kilpailussa. (std man / std / modified / open). Kilpailuun ovat tervetulleita kaikki ipsc- tai sra-turvallisen ampujan statuksen omaavat ampujat.📣📣

Ammuttavia asemia tulee olemaan yhdeksän, alustava laukausmäärä on noin 140 laukausta (Bird 100, buck 20 ja slug 20) lopullinen määrä ilmoitetaan vielä ennen kilpailua. Lauantaina ammutaan esikisamaisesti ja ”esikisaan” otetaan myös maksavia asiakkaita, mutta varsinainen kilpailupäivä on sunnuntai.

Ammuntatapahtuman osallistumismaksu on 60€.

Ilmoittaudu mukaan tästä: Ilmoittautumislomake
Ilmoittautumislomakkeen jälkeen osallistumismaksu maksetaan tästä: Osallistumismaksu

Asemakuvauksia ei välttämättä kovin viimeisteltyjä tule, mutta perus-haulikkokivaa sekä liikkeen kanssa että ilman. Ei akrobatiaa tahi ylipääsemätöntä sniperointia.

Laukausmääriltään seuraavanlaisia asemia: 

1: 10 bird,
2: 14-16 bird,
3: 16-20 buck,
4: 8 bird,
5: 16-20 slug,
6: 8-10 bird,
7: 24-28 bird,
8: 12 bird ja
9: 12-16 bird.

Lopullisiin, asemakohtaisiin laukausmääriin vaikuttaa se, miten millekin asemalle saadaan luontevasti maaleja sijoiteltua.

Osallistujat:


Kun osallistumisesi on varmistunut löydät nimesi tältä listalta:
Tila: A maksu avoin - M maksu vahvistettu - P peruuntunut.

Sunnuntai: pääkilpailu

  Kilpailijan nimi: Aseluokka: Squad: Päivä Tila:
1 Jari Annala Modified - Makasiinihaulikko su M
2 Esa Sillanpää Standard - Manual su M
3 Timo Muilu Modified - Makasiinihaulikko su M
4 Hannu Mäkelä Standard - Puoliautomaattihaulikko su M
5 Pasi Viitala Standard - Manual su M
6 Juha Lukkarila Standard - Manual su M
7 Mikko-Matti Vinkaharju Open - Kaikki sallittu su M
8 Samuel Nikkarikoski Open - Kaikki sallittu su P
9 Mika Rajaniemi Standard - Puoliautomaattihaulikko su P
10 Jussi Salovaara Open - Kaikki sallittu su M
11 Tommi Koivisto Modified - Makasiinihaulikko su M
12 Kari Mäki Standard - Manual su M
13 Jussi Laatikainen Standard - Puoliautomaattihaulikko su M
14 Vesa-Matti Mäkinen Modified - Makasiinihaulikko su M
15 Antti Saar Open - Kaikki sallittu su M
16 Jussi Viitamäki Open - Kaikki sallittu su M
17 Ari Ahlbom Modified - Makasiinihaulikko su M
18 Erkki Ritoniemi Open - Kaikki sallittu su M
19 Valter Fagerholm Open - Kaikki sallittu su M
20 Olli Salovaara Modified - Makasiinihaulikko su M
21 Jaakko Viitala Standard - Manual su M
22 Kimmo Välivainio Standard manual - Pumppuhaulikko su M
23 Antti Laine Standard - Puoliautomaatti su M
24 Ari Woivalin Standard - Puoliautomaattihaulikko su M
25 Henri Sankala Open - Kaikki sallittu su M
26 Ilkka Leppäjärvi Open - Kaikki sallittu su M
27 Ilkka Hautala Standard - Puoliautomaattihaulikko su M
28 Mikko Ala-Kanto Standard - Puoliautomaattihaulikko su M
29 Jorma Takku Modified - Makasiinihaulikko su M
30 Matti Mikkola Standard manual - Pumppuhaulikko su M
31 Mika Ylinen Modified - Makasiinihaulikko su M
32 Jani Kontola Modified - Makasiinihaulikko su M
33 Thomas Nummelin Open - Kaikki sallittu su A
34
35
36
37
38
39
40

Lauantai: Esikilpailu

  Kilpailijan nimi: Aseluokka: Squad: Päivä Tila:
1 Asko Flinkman Modified - Makasiinihaulikko   la M
2 Janne Räsänen Standard - Manual   la M
3 Jani Niskanen Standard - Puoliautomaattihaulikko   la M
4 Ilkka Siitonen Open - Kaikki sallittu   la M
5 Antero Weijo Standard - Manual   la M
6 Jani Mäkijouppila Standard - Puoliautomaattihaulikko   la M
7 Teijo Lehtinen Modified - Makasiinihaulikko   la M
8 Jani Lehtonen Standard - Puoliautomaattihaulikko   la M
9 Outi Fjällström Standard - Puoliautomaattihaulikko   la M
10 Anne Hautamäki Standard - Puoliautomaattihaulikko    la M
11 Sami Hautamäki Modified - Makasiinihaulikko   la M
12 Joona Piirto Open - Kaikki sallittu   la M
13 Tuomas Kallionpää Modified - Makasiinihaulikko   la M
14 Lauri Ottela Standard - Puoliautomaattihaulikko   la M
15 Lauri Nousiainen Open - Kaikki sallittu   la M
16          
17          
18          
19          
20          


Henkilökunta ja toimitsijat

  Nimi: Aseluokka:  Rooli Ampuma
Päivä
Tila:
1 Panu Peltonen Open - Kaikki sallittu MD / RO pe M
2 Jarno Pispa Open - Kaikki sallittu Kauppa pe M
3 Kai Sillanpää Standard - Puoliautomaattihaulikko RO pe M
4 Tero Mattila Open - Kaikki sallittu RO pe M
5 Antti Piri Open - Kaikki sallittu RO pe M
6 Toni Ruokonen Open - Kaikki sallittu RO pe M
7 Antti Kuusisaari Open - Kaikki sallittu Kauppa pe M
8 Mika Valkama SO pe M
9 Sanni Pätsi       M
10 Jaska Pätsi       M
11 Markku Pätsi       M
12 Miika Sirviö       M
13 Virve Syrjälä       M
14 Terhi Anttila       M
15 Lauri Ottela       M
16 Jarkko Sikkilä       M
17 Tapio Jokela     M
18 Antti Urmas       M
19 Pia Pöntinen       M
20 Joni Pajuranta Modified - Makasiinihaulikko   la M
21 Hannu Immonen Standard - Puoliautomaattihaulikko   la M
22 AP Tiainen Modified - Makasiinihaulikko   la M
23 Ville Kuusisaari       M
24 Nina Bergström Standard - Puoliautomaattihaulikko   la M
25 Esa Laine Standard - Manual   la M
26 Jan Tapanainen       M
27 Joel Tapanainen       M
28 Janne Rantamäki Open - Kaikki sallittu   la M
29 Olli Ojanpää Standard - Puoliautomaattihaulikko la M
30 Jere Finnilä Open - Kaikki sallittu la M
Yhteensä:
    Kassalle